| Lozinski_Nina_2000 a întrebat:

Ce sa fac sa ma ingras putin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Sa mananci mai mult

| SkyPilot a răspuns:

Iti e de ajutor sa mananci 3 mese indestulate pe zi, la aceleasi ore, in liniste. Nu mananci nimic intre.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,medicul nutritionist este cel mai in masura sa-ti recomande o dieta pentru ingrasat.Stiu sigur ca in astfel de diete se folosesc shake-urile de fructe, cu iaurt/lapte.Medicul o sa-ti dea mai multe variante, de exemplu 5 variante, care vor cuprinde ceva diferit pentru cele 3 mese principale ale zilei,iar tu vei putea sa-ti alegi cate o variante diferita in fiecare saptamana.E bine sa te ingrasi mancand sanatos, nu abuzand de fast food si dulciuri, e posibil sa te ingrasi mai repede astfel, dar in acelasi timp mancatul nesanatos o sa-ti produca probleme de sanatate. Daca mananci sanatos, frumusetea vine in primul rand din interior.Mananca multe fructe seara, am fost de curand la nutritionist, dar pentru o dieta ca sa mai pierd 3-4 kg si mi-a spus sa nu mai mananc fructe seara pentru ca acestea contin glucide si ingrasa.Totodata,mananca foarte multe si in cursul zilei, mie mi-a spus ca am voie doare 2 mere si 3 in weekend, tu ai putea manca kg intregi de fructe, dar sa nu ti se faca rauhappy

| Miihaa a răspuns:

Sa mananci mai mult, mai des

| Ungureanu90 a răspuns:

Sper să-ţi fie de folos acest site:
http://www.dietetik.ro/diete/diete-pentru-ingrasare

| AdeDm a răspuns:

Ca sa te ingrasi, trebuie sa stii ce combinatii alimentare trebuie sa faci deci cel mai bine ar fi sa te duci la un medic nutritionist iar acesta o sa conceapa o "reteta de ingrasare" potrivita pentru organismul si metabolismul tau. Funda? happy ^^

| MariaIoana1111 a răspuns:

Poti cauta pe net alimente care ingrasa si in acelasi timp sunt si sanatoase. Daca vrei intr-adevar sa te ingrasi, fa-o intr-un mod sanatos, nu cu fast-food sau alte alimente care dauneaza.