| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa nu ma mai doara genunchii toata ziua? Nu stiu de unde vine problema, ma dor din senin si nu ma mai lasa durerea...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| blojualex2009 a răspuns:

Stai in pat si incearca sa dormi sau mergi la farmacie si cere un unguien pentru articulatie

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la un reumatolog. Poate fi ceva usor, dar poate fi si o afectiune severa de tip spondilita anchilopoietica sau poliartrita reumatoida.

Bula
| Bula a răspuns:

Probabil din nivelul scazut al lichidului.
La ortopedie poti primi o injectie in genunchi (nu doare deloc! ) cu un ser folosit special pentru ajutarea lubrifierii (ca la sportivi).

| LoryM22 a răspuns:

Du-te la ortopedie, daca esti din Bucuresti ti-l recomand pe domnul Prof.Dr.Firica este extraordina de bun.Sanatate.

| mioara a răspuns:

FA O REZONANTA MAGNETICA-ACOLO ITI VA PRESCRIE MEDICAMENTE NATURISTEPT DURERI DE GENUNCHI/JOINT PROTEX/ CEL MAI BUN

| bubu_7778 a răspuns:

Ai mare grija! Eu iti recomand sa iti faci un set de analize. Poate ai acidul uric marit si de aici provin durerile

| starchewer a răspuns:

Pai acum depinde si ce varsta ai daca ai avut un accident ceva la genunchi... oricum cel mai indicat ar fi sa consulti un specialist... poate sa fie o gonartroza si multe altele... daca durerea persista si este destul de profunda ar trebui sa faci o radiografie...

| cely a răspuns:

POATE E DIN CAUZA VREMII

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa te duci la doctor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma doare genunchi de la alergare