| boomboom42 a întrebat:

Am o problema. De 3 zile incoace ma deranjeaza toata ziua la stomac si nu am pofta de mancare deloc, ma fortez ca sa mananc. Noaptea am probleme de asemenea, incepe sa ma doara burta foarte tare si imi vine sa vomit, chiar in una din seri am si vomitat si ma simtisem putin mai bine dupa care iar m-a luat durerea iar toate astea imi strica somnul, nu pot sa dorm mai deloc. Am o stare de frica sa nu fie ceva grav. La liceu nu am energie deloc si ma simt mai mereu obosit. Inainte eram foarte energic si vorbeam cu colegii, acum nu stiu ce am de cand cu durerea asta. Nu cred ca poate fi vreo indigestie deoarece nu am mancat nimic stricat si nu am simptomele respective. Va rog mult sa ma ajutati ca nu vreau sa ma mai simt asa prost ca sa pot dormi noaptea mai bine ca eu am ore mereu de la 7 dimineata si ma apuca 2-3 pana adorm. Apropo am 16 ani. Va rog mult sa imi spuneti ce am daca stiti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristinaCMH a răspuns:

Buna! Este posibil sa ai gastrita.
Du te acum la control si ia medicamentele recomandate de doctor.
Gastrita este o boala care nu se vindeca niciodata, dar o poti tine in 'frâu', sa zic asa.
Eu ma confrunt cu ea de 5 ani.

| boomboom42 explică (pentru CristinaCMH):

Ma voi duce zilele astea la un doctor. Stii cumva la ce teste ma va supune?

| CristinaCMH a răspuns (pentru boomboom42):

Cel mai probabil vei face ecografie. Cel mai potrivit ar fi sa faci si endoscopie. Acolo vei afla tot ce ai 100%