| baica a întrebat:

Ce sa mananc ca sa am un abdomen frumos,, exerciti fac multe pentru abdomen dar nu stiu ce sa mananc dimineata, dupa masa, seara ce e bine sa mananci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| zeenath a răspuns:

First4my ai fost cam rautz/a cu comentul tau! TPU este un site social care se bazeaza pe comunicare! Comunicarea inseamna intrebare si raspuns! Plus omul are nevoie de comunicare interumana not just google " search "!

| zeenath a răspuns:

Sunt de acord cu comenturile la acestsubiect, in anumita masura! Sa imi raspunda mie cineva la intrebare cine se culca in fiecare seara la ora 10 sau la 11? eu una nu! Daca iau ultima masa ( un fruct si apa) seara la ora 19, pana la ora 3 noaptea sigur de foame imi ies ochii ca la melc! Eu in principiu consum fructe sau suc de fructe proaspat la micul dejun! Vitamina C din fruct te invioareaza! Daca cumva te ajuta, poti sa vizualizezi blogul meu unde gasesti un regim alimentar sanatos!:) bafta! www.angelahaq.blogspot.com

| scarly86 a răspuns:

In principiu trebuie sa nu mananci alimente care te baloneaza si cantitatile nu trebuie sa fie mari pentru a nu ti obisnui stomacul astfel. iar seara, ultima masa ar trebui sa fie in jur de 19, iar mai apoi sa mananci ceva fructe/un iaurt.

| Spintecatorul a răspuns:

Exista o functie nemoipomenita pe internet: "SEARCH" poti sa cauti oriunde si gasesti raspunsuri, nu trebuie sa pui o intrebare aici(te doare mana sa cauti? ) si sa stii ca toate raspunsurile sunt copy paste din search pe google!

| MoreTime a răspuns:

Dimineata: lapte cu cereale. ajuta foarte bine tractul intestinal si cerealele de porumb au doar 1 gr lipide la 100 gr. iar 1 gr de lipide = 8 calorii care le consumi foarte repede. Deci No fat
Dupa amiaza = salate, peste, fructe, legume, iar carne de 1-2 ori pe saptamana dupa amiaza
Seara = un fruct si apa incat sa iti potolesti foamea...
iti va fi de folos asta daca il respecti. Ai mai putea lua pe langa astea de la o farmacie un complex de vitamine si minerale ca sa nu ai probleme din cauza ca nu consumi anumite alimente care le contin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima masa sa fie in jur de ora 12. Pe la 13-14 fa niste andomene/extensii. Dupa, ar merge de minune o plimbare. Seara, nu manca dupa ora 19. Apoi, pe la 21-22, iar abomene extensii.
Cat despre alimentatie: cat mai putine produse fast food, bauturi carbogazoase si dulciuri big grin.