| StefanDiana01 a întrebat:

Ce sa mănânc ca sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alinadianaaa a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai dar nu este bine sa tii o dieta drastică ca sa slabesti deoarece dupa ce te.ai lăsat de dieta ai sa te ingrasi mult mai mult. Încearcă sa adopți un stil de viata sanatos.In primul rand incepe sa renunți la dulciuri,băuturi carbogazoase,la consumul de prajeli, alimente bogate in carbohidrati. Încearcă sa consumi cat mai multe legume in stare cruda sau pe grătar, fructe cu un indice caloric scazut scazut(mere, kivi), consuma de 1-2ori pe saptamana proteina animala (carne de vițel, de pui, iepure) asezonata cu o salata.Pe langa acest regim trebuie sa faci si putin sport (alergat, mers pe bicicletă,)si ai sa vezi ca ai sa ai rezultate.