| AnemonaP a întrebat:

Ce sa mananc sau sa beau, ceva care sa nu fie cumparat ca sa nu imi mai vina menstruatia o luna sau mai mult? funda urgent, sau ceva facut in casa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimic. Ca sa nu-ti vina menstruatia o luna, trebuie sa mergi la ginecolog cu minim 4 luni inainte, sa iei contraceptive 3 luni corect si apoi sa iei doua folii (a patra si a cincea) fara pauza sub supraceghere ginecologica.

3 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Cred ca sunt pastile pentru a amana menstruatia dar nu o luna 10 zile parca asa imi amintesc eu.Intreaba la farmacii

| Ryuuzuka a răspuns:

Nu poti face asa ceva.Ea iti vine odata si odata ca la toate fetele:d. sORRY! fUNDA?:d

| BiddySustineCampaniaTPUrevive a răspuns:

Nu exista asa ceva sad.