| brokxy a întrebat:

Nu mi-a venit menstruatia si trebuia sa vina pe data de 10 iar luna trecuta trebuia pe 5. A intarziat cateva saptamani (fara contact sexual) Si am anemie ca mi-am facut analize poate fii de la anemie? Sau pentru ca nu prea beau multa apa? Doar un pahar pe zi beau

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NeaNicu78 a răspuns:

Velia,eu îți spun că trebuie să faci un consult la un ginecolog, e cel mai bine, aceleași probleme ( poate coincidenta)a avut și o prietena și doctorul ii descoperise niste chisturi pe ovare (nu te speria), tratamentul dat de doctor era pe baza de anticoncepționale, după ce a luat tratamentul câteva luni, avea un ciclu regulat și chisturile dispăruseră, eu te îndrumă cu încredere la un ginecolog, multă sănătate îți doresc și multă înțelepciune?

| brokxy explică (pentru NeaNicu78):

Multumesc! O sa tin seama de sfatul tau! happy

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici apa si nici anemia nu-ti intarzie ciclul, dar dereglarile hormonale o pot face.
Pentru acest lucru, te sfatuiesc sa mergi la endocrinologie si sa-ti faci investigatii medicale.

| Radu2814 a răspuns:

Sunt baiat, nu ma pricep... happy

| Alexia2550 a răspuns:

Si eu am anemie. Nu are legatura. Probabil ai niste dereglari hormonale. Daca nu ai avut contact sexual nu te ingrijora. Nu e nimic grav