| inflicted a întrebat:

Ce sa mănânc și ce exerciții sa fac ca sa mă îngras puțin la picioare? Sunt puțin prea subțire. Și cum sa fac sa am mai multă forță fizică sa fiu mai puternică

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sportul nu ingrasa picioarele, tu vrei sa pui masa musculara la picioare, o dieta bogata in proteine + culturism, mergi la sala si faci multe excertiti pentru picioare de exemplu genoflexiuni

| NYØ2002 a răspuns:

Mananca bine si apucate de sala

| Ager1977 a răspuns:

Esti drăguță asa cum Esti! Puternică poti fi și fără exercitii!

| Sonia822 a răspuns:

Asa ceva n-am mai auzit happy Toate ne zbatem sa ne subtiem, baietii vor oase in loc de craci, si tu vrei sa te ingrasi happy Nu cred ca trebuie sa faci asta happy Cred ca e o mare greseala happy

| inflicted explică (pentru Sonia822):

Nu-mi pasă ce vor băieții. Mă simt prea slabă.

| christine99 a răspuns:

Asa e forma corpului tau, nu cred ca poti face ceva decat sa te ingrasi cu totul sau sa mergi la sala sa tonifiezi muschii, sa arati mai fit.

| dbigiu84 a răspuns:

Hmm.Mareste portia de carbohidrati.Prin exercitii nu ai cum sa te grasi, doar sa pui masa musculara(asta exceptand mestecatul big grin).
Pentru a avea mai multa forta fizica fa genoflexiuni ridica greutati cu fiecare mana, niste abdomene.Mai mult de atat nu-ti recomand.Gandul,,fata cu muschi,, imi da deja fiori

| Lorennn a răspuns:

Buna, sa ai vreo 4 mese pe zi si gustari intre mese.

| conaltura09 a răspuns:

Iti pregatesti o dieta bogata in carbohidrati si proteine, mergi la sala si iti antrenezi picioarele.

| Sonia822 a răspuns (pentru inflicted):

Ok. Eu am luat fara sa vreau 5 kg in o luna pentru ca am luat Vitamine D3 de 2000 IU de la SECOM. 21.00 ron. Am inteles ca si vitaminele B ingrasa. In sensul ca dupa ce le iei cateva vile iti da o pofta de mancare fenomenala, te roade putin stomacul si simti nevoia sa mananci. Ai pofte nebanuite, de la castraveti murati, mici cu mustar, la ciorba de burta si shaworma, necontrolat.
2. Deasemenea, poti sa-ti faci si o prajitura cu fructe, cu zahar caramelizat, oua, juma` de pachet de unt, in loc de ulei, fa-ti si chec cu unt, ti se pune pe fund, pe coapse si unde iti mai doresti Uite retetahttps://jamilacuisine.ro/tort-de-mere-cu-frisca-reteta-video/
Deasemenea, intra si in grupul de Facebook Jamilaquisine, ai acolo retete video, trebuie sa mananci si te ingrasi negresit laughing

| RAY a răspuns (pentru Sonia822):

Vitaminele nu ingrasa, ingrasa calorile

| Sonia822 a răspuns (pentru RAY):

Si eu ce am spus? ca ii da pofta de mancare, mananca si se ingrasa

| RAY a răspuns (pentru Sonia822):

Pofta de mancare nu este ceva nesanatos,inseamna ca ai deficiente de vitamine,proteine, grasimi, fibre, pofta de mancare indica un sistem imunitar sanatos, cand ai cancer, sa fie pofta de mancare nu de dulce