| MadaMaddaa a întrebat:

Vreau sa ma ingras vreo 7 kg si nu reusesc. Mananc orice, foarte mult, pe la ore tarzii, fac exercitii pentru muschii de la picioare dar degeaba straight face Ce imi recomandati?

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce inseamna "orice"? si ce inseamna "foarte mult"?

Ai incercat 5 litri de lapte intr-o zi + 20 de chessburgeri? Sau 11 shaorma?

Si sa repeti asta zilnic, 3 luni?

| MadaMaddaa explică (pentru Cosmin86):

Mananc foarte mult, uneroi ma fortez

| Cosmin86 a răspuns (pentru MadaMaddaa):

Zi ce mai exact, zi ce-ai mancat ieri.

| Fiorella18 a răspuns:

Nu ai specificat daca la greutatea pe care o ai esti subponderala sau esti ok. Dar oricum, trebuie sa mergi la un medic nutritionist daca vrei sa te ingrasi; tot el iti va spune daca intr-adevar ai nevoie sa te ingrasi sau nu.

| MadaMaddaa explică (pentru Fiorella18):

Am 1.57 si 40 de kg

| Fiorella18 a răspuns (pentru MadaMaddaa):

Intr-adevar esti slaba, dar nu exagerat. Adica stiu cam cum esti pentru ca si eu am avut odata 170 si 50 kg. Deci diferenta intre inaltime si greutate e 20. Nu asculta sfaturi prostesti de genul sa mananci mult si nesanatos, iti poti strica sanatatea. Mergi la medical nutritionist. Asta e cel mai bun lucru pe care poti sa il faci.