| xCapsuniiicaa a întrebat:

Ce sanse exista sa fiu insarcinata?
Ultimul contact a avut loc pe 4 martie (acum doua luni). Atat in martie, cat si in aprilie am avut un CM de 2 zile (de obicei 4-5 zile) cu un flux foarte redus. Din martie am avut mai multe probleme de sanatate, am luat antibiotice (fromilid, penicilina, ranitidina, dexametazona, clafen etc.) si am fost internata in spital vreo doua saptamani (cu pauza), unde am facut si ecograf. Ma gandesc ca daca ar fi fost ceva, s-ar fi observat la ecograf. In martie am facut doua teste de sarcina - NEGATIV si in aprilie 4 - tot NEGATIV. In spital am facut o multime de analize de sange, iar la externare medicul mi-a spus ca sunt sanatoasa, singurele probleme fiind la amigdale. Simptome de sarcina, nu am avut mare lucru; sanii de exemplu sunt la fel de moi si "nesimtiti"(nicio urma de sensibilitate deosebita) si nici greturi sau anumite pofte nu am avut (in general sunt mai mancacioasa). Adevarul este ca am luat 2kg in greutate, dar am dat vina pe sedentarismul din spital si pe faptul ca m-am lasat de fumat de cand cu problemele la gat.
p.s. Toate cunostintele mi-au zis ca nu exista nicio sansa de a fi insarcinata (Doamne ajuta!), dar atunci ce sa se fi inamplat cu menstra mea?! In ambele luni a venit aproape de data normala (nu aveam un cm regulat), cu simptome normale (dureri de ovare, spate si cosuri pe fata). Mai mentionez ca respectivul nu a ejaculat in mine si eram in perioada nefertila.
Ce parere aveti?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreeaanda a răspuns:

Stai linistita ca nu esti insarcinata. daca era iesea la analize plus ca iti zicea cei de la spital daca era ceva.am avut si eu aceasta problema.stai fara grija.

2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Mda ai sanse mari de a avea un dezechilibru hormonal. faptul ca te-ai lasat de fumat e un motiv de ingrasare, deci stai linistita nu esti insarcinata.ti-as sugera sa mergi la o clinica privata la un ginecolog si sa-i spui medicului toate astea pentru ati da un tratament, deci eu merg pe premiza ca ai un dezechilibru hormonal

| TreiSurori a răspuns:

Sau ia un test din farmacie si incearcal
bafta