| Bubulica33 a întrebat:

Ce se afla deasupra buricului?(ce organe/intestine) deoarece cand stau cocosata iar apoi ma intind si apas in acea zona ma doare ca un fel de junghi sau arsura...nu stiu cum sa explic exact...a, da,si imi simt aorta/artera abdominala(le incurc:aorta si artera)cand stau pe spate pot vedea cum "sare" acea zona,daca palpez usor simt aceste bata cam din piept pana deasupra buricului,uneori,pe langa el da mai putin...ce por sa am? si azi am avut un moment in care parca respiram mai greu,ma durea capu,urechile,imi simteam cum ganglionul din partea dreapta,a gatului, e mai imflamat si dureros...au ceva legatura toate aceste simptome? ce pot sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Deasupra buricului aveam stomacul(in fata)si pancreasul(in spatele stomacului).In partea dreapta si subdiafragmatic avem ficatul, iar in partea stanga, splina.
Poate ai ceva la stomac, alt organ nu ar avea cum sa te arda.Mergi la un medic gastroenterolog, pe net nu te poate diagnostica nimeni.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| trisoru a răspuns:

Probleme de genu sa le zic asa, doar cine le-a mai trait iti pot da o solutie daca nu o rezolvare, eu respir greu de vreo 6 ani dar m-am obisnuit :( Stare de anxietate se numeste mai precis, dar ca sa nu dramatizam, poate nu ai nimic, poate e ceva inutil, totusi ia legatura aici cu doctori online care chiar se ocupa si cred ca e singuru site, eu mereu imi spun problema la ei :) Dai pe link apoi stanga sus dai pe --->Chat medical, bafta!

http://www.assb.ro/