| cretzulina22 a întrebat:

Ce se intampla cu mine?! De aproximativ 10 zile am observat ceva foarte ciudat: de foarte multe ori cand ating obiecte de metal, lemn, sau chiar obiecte vestimentare si parti ale corpului simt ca ma curentez. O data a fost atat de tare incat a facut scantei. M-am speriat, nu gluma. Am ars deja 4 becuri, in momentul in care pun mana pe intrerupator sa aprind becul ma curentez si pusca becul. Cam asta e! Stie cineva ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Veme a răspuns:

Foarte probabil sa ai capacitati paranormale. Se intampla destul de des. Ai incercat sa fii atenta, nu ai cumva si premonitii, te gandesti la ceva si se intampla? Oricum verdictul meu este cam 99% ca este din cauza ca esti medium si acum devii constienta de puterile tale.

20 răspunsuri:
| dana85 a răspuns:

Toti oameni au o incarcatura energetica in ei, multi patim la fel, doar ca sunt perioade cand e mai intensa, in functie de diferiti factori, chiar si suprasolicitarea, sau factorii de mediu.

| Mioritacris a răspuns:

An locul tau as merge ma un doctor ceva ca cine stie ce se intampla...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu.Culmea ca computerul nu s-a ars laughing.

| SyncMasterSA300 a răspuns:

O_O, te-a lovit fulgeru?

| ombladon a răspuns:

Da, ai tampit laughing singura chestie ar putea sa fie este energia statica, dar sa arzi becuri...laughing

| AlexandruShark a răspuns (pentru SyncMasterSA300):

Nu ai nimic!

| ZeroZahar a răspuns:

Din cauza energiei, ai prea multa tongue Sau o alta cauza : ar putea fi si hainele. depinde acum. si mie mi se intampla uneori sa ma electrizez. dar trece!

| cretzulina22 explică (pentru anonim_4396):

Asta imi mai lipseste! tacilaughing)

| SyncMasterSA300 a răspuns (pentru Veme):

Te-ai cam uitat prea mult la desene animate, super putere-o laughing

| faaalyoana a răspuns:

Buna!
si eu patesc cam la fel, ma curentez de orice, nu-ti zic ca am lenjerie de pat atunci cand o ating face scantei, si cu prizele la fel patesc, sau daca ating tel de la incarcat, caloriferu, la fel patesc!
nu stiu care e faza...

| cretzulina22 explică (pentru Veme):

Tu vb serios? De multe ori vb cu cineva ceva,si stiu ce vrea sa imi spuna,incepe cu cateva cuvinte si efectiv imi dau seama despre ce vrea sa imi spuna,dar nu vb cu nimeni despre asta,as spus-o de cate ori cuiva, si fac glume pe seama mea, ca si aici de altfel! Nici nu stiu dc vb serios sau si tu faci glume pe seama mea...Medium,la asta chiar nu m-am gandit!

| ANONIMBOSS a răspuns:

De la stres...

| unknownn a răspuns:

"Am ars deja 4 becuri" hai ca deja o dam in SF-uri.

| skama18 a răspuns (pentru anonim_4396):

De la pc se incarcalaughing

| skama18 a răspuns:

Ar trebui sa o arzi cu cineva sa te descarcilaughingglumesc...ai prea multa energie se mai intampla, dar cu becurile e sf...filmeazate sa vedem si noi cum se manifesta becurile

| cretzulina22 explică (pentru skama18):

Eu nu am zis ca fiecare bec s-a ars! Ce sa filmez? Parca eu am 12 ani ca voi,sa stau sa ma filmez si sa ma pun pe youtube. Draga,s-a intamplat,pur si simplu,poate era doar coincidenta,cine stie.Iar de descarcat stai linistit ca nu duc lipsalaughing, chiar deloc, sunt mai descarcata ca niciodata!laughing

| cretzulina22 explică:

Nu vezi cum vb pe aici, dc mai merg si la dr zice ca o iau razna, mai bine tac si ma curentez in continuarehappy!

| nanaspot a răspuns:

Du-te la doctor si spune-i treaba astar (o sa iti puna niste chestii pe piele si o sa vada cu ce curent circula impulsul nervos) e cel mai probabil sa fie marit (adica peste +35mv)

| cretzulina22 explică (pentru nanaspot):

La ce fel de dr sa merg? Din ce cauza s-a marit? Ms mult pentru sugestie.

| nanaspot a răspuns (pentru cretzulina22):

Pai initial eu zic sa mergi la doctorul de familie. El va sti mai departe unde sa te indrume. Probabil ca un neurolog ar fi cel mai indicat. Cauza... aici nu stiu, am o multime de chestii in cap, care poate n-au nicio relevanta si nu vreau sa iti umpu capul cu chestii irelevante. Doctorul va sti ce sa iti zica happy