| Bellicous a întrebat:

De ce falfaie becul de la intrerupator? Ce se poate intampla.?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine a facut la fel saptamana trecuta. Tata, care se pricepe a zis ca se va arde
si daca l mai aprind exista posibilitatea de a exploda. Ia curentul
din casa scoate becul si pune altul nou.

| miTzuliK93 a răspuns:

Cred, nu sunt sigur, ca nu primeste curent constant. Un fir defect pe acolo, cel mai probabil. Dar acel beculet nu are treaba cu tot circuitul in sine.

| passarisMB a răspuns:

Salut.Ai cumva la becul respectiv intrerupator cu led? Daca da...(adica de cele mai multe ori aceasta e cauza)intrucat "led-ul" este inseriat cu becul economic si conectat in paralel cu intrerupatorul, acesta alimenteaza becul economic cu un curent foarte mic ceea ce face becul economic sa palpaie intrucat este alimentat insuficient. daca "led-ul" nostru ar fi avut o putere mai mare becul economic ar fi stat alimentat permanent indiferent de starea intrerupatorului. sper sa te fi ajutat explicatia mea.bafta!