| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU. Va jur ca nu sunt beata sau nebuna, probabil nu o sa ma credeți sau poate sunt eu prea proasta și e ceva normal, dar adineauri dădeam cu mâna prin pat pe cearșaf ca erau niște firimituri de la biscuiți, in camera este semi-întuneric și va jur ca atunci când faceam mișcarea aia ca și cum as "matura" cearșaful cu mâna, se făcea o lumina albastra destul de puternica, m-am si speriat jur și se auzea ca atunci când ceva curenteaza. M-a și curentat puțin și știu ca este normal pentru ca se creează electricitate, dar lumina aia? Se făcea o lumina albă spre albastru care dura puțin, doar cât faceam mișcarea cu mâna, ca un fulger, nu știu cum sa zic. Am și filmat, nu se vede atât de bine dar totuși se vede ceva. Am încercat și cu mâna stânga și nu se face așa. Oare este de la telefon ca îl am la încărcat și l-am ținut doar in mâna dreapta? Am zile in care atunci când ma ating de obiecte, mai ales din fier / metal, sau chiar alte persoane dacă ma ating le curentez destul de tare. Ce este asta? Am energie in mine?laughing Mami mi-a spus ca este de la soare, ca ma încarcă cu energie, dar jur ca azi nici nu am ieșit din casa decât pana la magazin și înapoi, magazinul este la 5 minute de mers pe jos. Cine îmi poate explica ce este asta?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toți avem energie în noi. Oamenii sunt foarte buni conductori de electricitate, de aia putem muri de la curentare. Vezi poate ai înghițit un magnet.

| tzionut a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu a inghitit nici un magnet. Insasi corpul uman produce un camp magnetic de slaba intensitate. Nu ma crezi? Penduleaza un inel de aur deasupra palmei si deasupra dosului palmei si observa pendulatia.

| tzionut a răspuns:

Draga mea mergi la scoala si fi atenta la orele de fizica.
Ceea ce descri se face in scoala gimnaziala. Este o magie numita energie electrostatica. Uau, soc nu?

| Louissa a răspuns:

Lol deci m-am uitat acum pe filmări și se vede mult mai puțin fata de cum se vedea in realitate.