| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am intr-o camera un Umidificator de aer cu ultrasunete, aromaterapie etc (gasiti ce usurinta pe net) si sa va povestesc ce se intampla, deci bag umidificatorul in priza si in momentul in care aprind becul de la camera porneste si umidificatorul, si ma intreb cum este posibil asa ceva, daca opresc becul umidificatorul nu se opreste, cand aprind iar becul cu umidificatorul pornit, umidificatorul imi schimba culoarea (este cu led, si are un buton in care poti alege culoarea ledurilor) tare ciudat, nu prea stiu de ce face asa.

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Umidificatorul e util în cazul teraselor sau spațiilor din aer liber!
În interior nu ai nevoie de așa ceva!
Răspunsul la întrebarea ta : are un senzor care detectează schimbarea intensității luminii!

| Brizbriz a răspuns:

La ce iti trebuie umidificator vara?!?
locuiesti in desert?!?
umiditatea creste disconfortul termic cand e cald

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil are un sezor care il porneste atunci cand detecteaza diferente de lumina, la fel ca odorizantele cu senzor de miscare. Despre ce umidificator este vorba?