| Boss_Robert_1994 a întrebat:

Ce se intampla daca ai capu spart sau pielea sparta si nu te duci la spital?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BlackRaven45 a răspuns:

Depinde şi cât de gravă este spărtura. Dacă este doar o mică crepătură în craniu nu cred că este neapărat nevoie sa te duci la spital dar ca precauţie recomand mersul la medic. Pentru crepături mai mari atunci e nevoie să te duci la spital. Dacă craniul nu are nimic şi scalpul e rupt cred că şi atunci ar trebui să te duci la spital ca să dezinfecteze rana şi să o bandajeze.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O lovitura la cap poate fi extrem de periculoasa. Nici nu stii cand se agraveaza lucrurile fara sa iti dai seama

| Duucu a răspuns:

Dacă ai pielea tăiată căt de căt adănc și nu mergi la spital să te coși vei face ca mine...
Ți se va despica pielea în acea zonă, ți se va vindeca foarte greu și vei rămăne cu o cicatrice urâtă în formă ovală.

| vladv26 a răspuns:

Depinde cat de grava este spartura. daca este doar un pic nu are nimic, daca este grava ar trebui sa te duci la spital

| Hugo1895 a răspuns:

Daca ai capu spart o sa iti revii laughing daca ai pielea sparta in schimb, trebuie sa fugi in America cat mai repede