| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca am consumat alcool in prima faza a regimului atkins? Nu va mai da rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Efectul dietei va fi mult mai scăzut/lent ( sau chiar NU va exista )!
Depinde cum "reacţionează" organismul tău...

Când urmezi o dietă, atunci trebuie s-o RESPECŢI cu stricteţe ( pentru rezultate eficiente ) - altfel, o ţi DEGEABA!

"Sfaturi practice
Sus

Experti in medicina si in nutritie sunt de acord ca supraponderabilitatea si obezitatea cresc riscul aparitiei bolilor de inima sau diabetului, insa aceste probleme pot disparea daca alegem un program de slabit adecvat, cum este Dieta Atkins.

Va prezentam cateva reguli pentru a obtine rezultatele maxime oferite de dieta Atkins.
8. Mancati acasa inainte de a merge la o petrecere, iar in timpul petrecerii serviti cateva gustari si nu mai mult de un pahar cu bautura alcoolica." - SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......atori_5958

"ATENTIE! Orice altceva ati manca in afara de cele de mai sus, intr-o cantitate mai mare de 20g carbohidrarim va duce la probleme… Gata dieta, trebuie luat de la inceput… Incercati sa pastrati alimentele de mai sus pentru o slabire mai "hotarata" si adaugati si alte alimente (daca simtiti nevoia) doar in limita a 20g carbohidrati! (in posturile ce urmeaza vor fi prezentate detalii despre carbohidrati)
NU UITATI: FARA ALCOOL! Fara sucuri! FARA ALCOOL. Nici macar o gura! Daca nu puteti trece de fraza asta, nu mai continuati!" - SURSA :
http://atkins.bnews.ro/2008/01/13/alimente-permise-in-etapa-1/

Toate cele bune.

| TudyCFR a răspuns:

Ba da dar va da rezultate putin mai tarziu in timp incearca sa nu mai consumi si va da rezultate mai repede