| Solix a întrebat:

Ce se intampla daca mai beau un Coca Cola din cand in cand?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ursulet2019 a răspuns:

Buna! Cred ca din punct de vedere chimic doar un chimist ori un medic ar putea sa te lamureasca intocmai, numai ca aici fiind un site in oameni obisnuiti incearca sa ajute alti oameni o sa ti spun parerea mea:eu nu cred ca este o problema daca bem un cola la 1-2 sapt pentru ca in fond noi oricum consumam lucruri nesanatoase(o sa spui ca sunt unii care tin cont de ceea ce mananca, dar chiar si legumele de la market sunt modificate genetic--ceea ce nu este tocmai sanatos). Astfel incat o sticla de cola cat rau ar putea sa ti faca? Poate din anumite privinte ar trebui sa avem grija cu alimentatia sa nu consumam mult zahar sau e-uri(coca cola), dar daca esti sanatos cred ca ti permiti sa mananci si sa bei ce vrei, insa cu masura! Sper ca te am ajutat. Funda?happy

| LPCTSTR a răspuns (pentru Ursulet2019):

La partea cu alimentele modificate genetic: Mai omule, daca, spre exemplu, nu se modifica genetic porumbul, pana acum nu l-ar mai fi avut fermieririi atat de ieftin pentru ca cel nemodificat creste in ritmul sau, mult mai incet si mai putin productiv.
Nu inteleg ce problema aveti voi... atata ciuda pe alimentele modificate genetic avand in vedere ca sunt modificate in favoare noastra.
Uite aici: www.meoso.com/conventional-corn-vs-genetically-modified-corn/

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce inseamna din cand in cand? Odata la 1 luna nu cred ca patesti nimic, odata pe zi, s ar putea sa nu iti fie bine

| LPCTSTR a răspuns:

Organismul isi va reveni in urma ravagiilor produse de acea bomba calorica; in rest, mai nimic.

| cristimihailov a răspuns:

Iti sare glicemia.
Iti creste riscul de atac cerebral.
Creste aciditatea in stomac pentru o scurta perioada de timp.

| Donsavas a răspuns:

Tot ce contine zahar agravează toc ul si adhd ul.
Discuta cu medicul tau si cere i sa ti dea medicamente pentru detoxifiere de zahar, mâncat compulsiv.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Nimic. Dar sa știi ca Coca cola te face sa elimin calciul din tine. Nu este buna de nimic. Mai bine încearcă un suc de portocale.

| Laila12Izabela a răspuns:

Nimic,fiecare mai facem asta din când în când

| Memebigboy a răspuns:

O sa mori.