| Effyyyy a întrebat:

Ce se intampla daca beau o sticla de cola, in fiecare zi? xD

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

O să ţi se crape ficatul şi o să mori în 6 zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In filmul The Help, pe care ti-l recomand dealtminteri, menajera neagra din Jacksonville ii raspunde fetitei blonde, de care avea grija, la intrebarea: "why your skin is black?" cu raspunsul firesc: "because I drink too much coffe, sweetheart".
Deci o sa te tiganesti la ten, asta o sa se intample rolling on the floor

| Shatteredx a răspuns:

O sa faci gastrita pe urma ulcer si la sfarsit o sa mori.

| frikk a răspuns:

Prea tare comentu asta " Iti cad dintii "rolling on the floor))))))))))))
ce sa se intample? nimic.crezi ca daca bei sau nu bei cola devi nemuritoare/nemuritor?rolling on the floor)) toti murim o data si o data indiferent ce mancam bem traim asa mai departewinking

| frikk a răspuns:

rolling on the floor))))))))))))))iate dupa astia si nu o sa apuci sa traiesti prea mult rolling on the floor))))))))))))doamneeeeee rolling on the floor))))))))))))))))))rolling on the floor))))))))))))))))rolling on the floor))))))))))))rolling on the floor)))))))mor rolling on the floor))))))))))))))cadrolling on the floor)))) prinde-marolling on the floor)))tine-marolling on the floor)))))))))

| AikkoxD a răspuns (pentru frikk):

*aduce lumânările*

| frikk a răspuns (pentru AikkoxD):

Ahaha adu-l si pe popa care sa bea cola rolling on the floor))rolling on the floor))) in loc de apa sfintita rolling on the floorrolling on the floor)rolling on the floor

| AikkoxD a răspuns (pentru frikk):

Ce cola băi, vodka e de bază. Eventual, băgăm şi-un Dunhill negru.

| frikk a răspuns (pentru AikkoxD):

Oh,adevarat de nu m-a luat "durerea de burta" dar nu de la cola ci de la râs
putin ironic l-am lamurit pe om la intrebarea cola rolling on the floor)))))))))))))mai rau l-am zapacit la cap cand vede comenturile astea rolling on the floor)))))doamneeeeeeeeee NUMAI AJUTOR rolling on the floor))))))) pentru intrebare legata de cola rolling on the floor))))))))))))))))au burtaaaaaaaaaa

| AikkoxD a răspuns (pentru frikk):

Frate nu mai râde atât că faci ulcer.
oh, ce tot zic? e aiurea rău. rolling on the floor

| frikk a răspuns:

Lomea da ce spuneti despre Janika123 si comentariu-l: crede DECI doar crede ca o sa-l doara burta (dar nu e sigur) rolling on the floor)))))) si presupun ca asteapta funda? rolling on the floor))))) Janika123 in loc de funda iti dau un glonţ rolling on the floor)))))))))))

| NonEinstein a răspuns:

Fă si tu un experiment, toarnă cola intr.un pahar, si pune carne de pui sau orice alt organ. Apoi a doua zi de dimineaţă verifică paharul şi gandeşte.te ca acela e un organ de al tau şi ca asta se intampla cand bei cola.
Pa, pa.

| AlexandruChiser a răspuns:

Nu o sa ti se intample chiar ce zice aici, dar pe aproape: http://wiki.answers.com/Q/What_happens_to_raw_meat_when_you_put_it_on_coke

| Yuii a răspuns:

Păi te umfli

Răspuns utilizator avertizat
| maruntzika a răspuns:

Cel puţin jumătate de oră după consum, nu este indicat periajul dentar deoarece smalţul nu are timp să se remineralizeze cu ajutorul componentelor salivare, ducând prin periaj, la agravarea leziunilor de demineralizare. Aceste leziuni apar la aproximativ 20% din pacienţi.
Efectele asupra sănătăţii pot fi împărţite în mai multe categorii:
Creşterea în greutate contribuie la:
Complicaţii ale inimii
Stres asupra funcţiilor organelor
Presiune arterială
Diabet de tip 2
Dificultăţi respiratorii
Ficat gras au chiar ciroză
Dezechilibre hormonale
Depresie
Infertilitate
Imunitate scăzută
Creşterea nivelului de aciditate în organism contribuie la:
Arsuri, indigestie
Afectarea echilibrului acid/alcalin care este esenţial pentru sănătate optimă
Scurgerea mineralelor din oase, ceea ce duce la osteoporoză şi oase slăbite
Consumă smalţul dinţilor şi duce la carii
Duce la o sănătate a dinţilor precară precum îngălbenirea dinţilor şi respiraţie urât mirositoare
Imunitate scăzută
Dezechilibre psihologice care pot duce la:
Dependenţă din cauza cofeinei
Probleme cu somnul
Schimbări bruşte ale dispoziţiei
Depresie
Hiperactivitate
Efecte cardiovasculare:
Bătăi iregulate ale inimii
Stres al inimii
Contractarea vaselor de sânge
Creşterea presiunii arteriale

| ellenaella a răspuns:

Iti cad dintiilaughing ..habar n-am, am auzit ca nu face bine corpului

| marinella35 a răspuns:

Este posibil sa ti se urce diabetul, si sa ta ingrasi

| Janika123 a răspuns:

Pai daca bei cola vreo 2 zile cred ca nai nimic, dar dupa acea cred ca o sa te doara stomagul