| Ada477 a întrebat:

E mult dacă beau o sticlă de cola de 1 litru pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Foarte mult. Cola se bea ocazional, 1 pahar odata la 2-3 luni, Band zilnic, introduci in corp 16 lingurite de zahar la fiecare pahar de cola, asa ca, fa inmultirea sa vezi cate kg de zahar inghiti pe luna si cat de sanataosa esti, dupa ce te indopi cu atat zahar.

| Frank51 a răspuns:

Cola are 37kcal/100gr
370kcal/litru
370*30 = 11. 100kcal pe luna
11.100*12= 133.200kcal
Înseamnă 19.028 kg grăsime, dacă cola ar fi suplimentat o dietă normală.

Poți alege cola zero, are gust puțin mai diferit dar bunicel, îndulcitorii n-au efecte adverse.

Răspuns utilizator avertizat
| Lioana a răspuns:

Da. Iti distrugi ficatul.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poți dezvolta diabet sau boli cardiovasculare.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

E groaznic de mult o sa-ti distrugi ficatul ți-l faci praf îți pui sănătatea in pericol din cauza la 1l de cola pe zi si plus îți cheltui si bani si îți pui sănătatea in pericol

Răspuns utilizator avertizat
| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Ada477):

Eu zic să-l nul mai bei vreodată

Măcar bea si tu mai puțin nu stiu cum sa-ti spun dar bei exagerată de mult adica e mult rău in fiecare zi 1l de cola este distrugerea ficatului nu stiu ce sati mai spun

| Țoglă a răspuns:

Da

| 1234568807 a răspuns:

Normal ca da

| badpanda a răspuns:

Este mult si pe luna 1l.
Contine doar zahar alb si arome.
Otrava, iti distruge imunitatea si sanatatea.
Incetisor.O sa ajungi la 30 de ani sa faci coada la famacie cu batranii de 80 sa va luati retetele.

Răspuns utilizator avertizat
| SkateFunk a răspuns:

Vrajeala frate, eu beau sprite si nestea mereu cate 4 litri pe zi si n-am nimic