| pavel18 a întrebat:

Ce se intampla daca fac vaccinul antitetanos de 2 ori intr-un an?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Nu se intampla nimic rau. Sunt doze de rapel postexpunere, care trebuie facute in caz de rani tetanigene. Nu e cazul sa-ti faci griji din cauza vaccinului. Dar ai grija de tine, te ranesti cam des!

| pavel18 explică (pentru Empathizer):

Nu era vorba de mine eram un pic curios daca se inampla ceva happy

8 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Este recomandat la un interval de 10 ani pentru o protectie eficienta dar nu se intampla nimic ca l-ai facut la un interval mai scurt.Nu te mai ingrijora!

| dragos9234 a răspuns:

Iti moare!

| BassHunter13 a răspuns:

Nimic nu se intampla...1 atitetanos parca ii "valabil 3 sau 6 luni""Dar cred ca 3 luni!

| Mihailan a răspuns:

Nu are ce sa se intample. Sora mea s-a taiat de 2 ori in fier ruginit si a facut 2 antitetanosuri la interval de ~ o luna

| mytyk a răspuns:

Buna el este valabil 5 sau 6 luni ( un vaccin antitetanos) daca il faci dupa acele 5-6 luni nu se intampla nimic dar poate fi facut si mai tarziu. Dar cel mai sigur intreaba un medic. Si dupa ce ai facut vaccinul in ziua in care l-ai facut nu ai voie sa consumi deloc alcool, nici macar bere! S per ca te-am ajutat.

| cutwopeu a răspuns:

Nu are nimic. Poti sa il faci in fiecare zi, el tine 3 luni deci nu are nimic

| MisteriousGirlll a răspuns:

O sa mori. Du-te si cumparati sicriu si groapa in cimitir. Funda?; o3