| Andreeeeeea a întrebat:

Ce se intampla daca iau 10 pastile diazepam de 2 mg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| benny a răspuns:

Vei face ca trenu

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sa dormi 3 zile si o sa-ti sperii familia.

| IMC90 a răspuns:

- Te spargi bine de tot
- Principalul semn de supradozaj este somnul profund mergand pana la coma, in functie de
cantitatea ingerata. Alte simptome : ataxie, hipotonie
musculara, hipotensiune arteriala, deprimare respiratorie.

Depinde cum metabolizeaza organismul. Poti avea noroc si sa scapi sau poti sa ajungi in coma. Dar macar te-ai prajit :->

| IMC90 a răspuns:

BTW: daca vrei sa te sinucizi ia mai multe, 10 nu sunt de ajuns happy Vei ramane doar damblagiu, dar in viatawinking

| Andreeeeeea explică (pentru IMC90):

Pai asta e, ca nu vreau sa mor. Doar s-ajung pe la spital. Nu stiu cate sa iau ca sa nu mor, dar nici sa raman nebuna pe viata.

| IMC90 a răspuns (pentru Andreeeeeea):

Oricum nu ai de unde sa faci rost de asa ceva oh go on nu-ti dau aia de la farmacie nici sa te rogi in genunchi. si nici in casa nu ai de unde sa ai (ma gandesc ca nu toata lumea are pastile de cap prin casalaughing )

| Giinger a răspuns:

Mori instant O, o

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Sper ca nu vrei Doamne Fereste sa te sinucizi.In cazul in care ai o problema hipo/hiper(majora)nu depasi limita maxima, dupa cate stiu eu limita atinge 3 comprimate copiilor sub 13 ani, iar adultilor 5; Efectele celor 10 pastile pot duce la probleme grave netratate.coma hipertensiva, decesul nu este prezent decat in ccaul in care doza reste si poestea se repeta Asa a stai cuminte si consulta un medic. Sper ca te-am ajutat!happy

| Liviucu a răspuns:

Reusesti sa faci ceea ce iti doresti. laughing

| Ella5637 a răspuns:

Total de akord cu JustCola...`!happy

| obsession01 a răspuns:

10 pastile de 2 mg iti provoaca doar somnolenta, de 10 mg de la 30 in sus atunci te vei privi de sus in jos, ps nu incerca asa ceva.