| Loredana_Nicoleta_1999 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă îmi injectez o fiolă de algocamin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dreamgirl94 a răspuns:

Daca nu ai cunostinte medicale nu prea ai cum sa o injectezi bine.Ea se da intramuscular sau intravenos.Intramuscular daca nu o diluezi bine te doare de innebunesti iar intravenos trebuie in perfuzie, dat fiind faptul ca nu stii cum eu zic sa nu faci prostii de genul.Algocalmin fiola are 1000 mg iar daca tu atunci ai un puseu de tensiune scazuta s-ar putea sa aiba repercursiuni.
Nu luati algocalmin decat in dureri grave, insuportabile si doar la recomandarea medicului.

1 răspuns:
| bmliohndu a răspuns:

De obicei acea fiola se bea