| SexoasaTha a întrebat:

Ce se intampla daca inghiti oase de peste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zazutuu a răspuns:

In unele cazuri nimic.Si eu am inghitit mai multe oase din greseala si n-am patit nimic.Dar odata am inghitit unul mare(in tim ce ma jucam pe PC happy )si m-am dus la ORL si mi l-a scos.Atunci cand l-am inghitit mi s-a infins intr-o agmidala, dar nu tare, pentru ca nu m-a durut cand mi l-a scos ci doar cand inghiteam. Dupa aceea nu am mai avut nimic.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te inteapa in gat pana se duc in burta. Deaia nu e bine sa mananci peste cu os indiferent la cat de curatat e tot iti vine de hac un os, opteaza pe hamsi mai bine.

| mona a răspuns:

Nu se intampla nimic in afara de senzatia ca ai ceva in gat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Trebuie mers la un cabinet ORL să-l scoată, poate perfora esofagul, stomacul, chiar intestinul.
Te pup!

| IonelaaaS a răspuns:

Nimica

| gAZAh a răspuns:

Devi marinar.

| Swordsman a răspuns:

Ori iti raman "pe traseu pe undeva" si perforeaza esofagul, stomacul sau intestinul (dar asta nu prea se intampla) ori le elimini. Nu patesti nimic.

| liveplus a răspuns:

Le digeri

| wizzkidon a răspuns:

Nu patesti nimic, dar ai grija, sa nu ramana pe gat :o, YAK, te inteapa laughing, in rest. nu patesti nimicwinking

| mihaelapaula26 a răspuns:

Pai, poate ti se ''blocheaza'' in gat...si..nu vreau sa stiu ce s-ar intampla

| GeorgeMihai a răspuns (pentru mihaelapaula26):

Nu se intampla nimic.