| Cayus a întrebat:

Ce se intampla daca ma spal dimineata pe cap..Sunt baiat, am parul scurt si efectiv dupa ce ma sterg cu prosopul parul mi se usuca complet in 2/ 3 minute. Si mama mea imi spune ca mi se deschid nu mai stiu eu ce pori si ma racesc la cap si fac tumoare.(stiu ca exagereazastraight face) dar degeaba ii zic ca nu ma afecteaza deloc...deci chiar are dreptate catusi de putin, ma afecteaza? de ex: ma spal la 7 si 20, ma usuc complet pana la si 30, si la si 40 ies afara...mi se poate intampla ceva?
Si nu am nevoie de raspunsuri normal ca nu...ca vreau si dovada

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ti se poate intampla nimic in afara de a raci. daca nu racesti, e perfect. Sotul meu face asta de vreo 20 de ani si pana acum n-a patit inca nimic (se spala zilnic pe cap, dimineata inainte de a pleca de acasa).

| fabiola a răspuns:

Depinde de sensibilitatile fiecarui organism! Pentru siguranta foloseste feonul!

| blablablaa a răspuns:

Apa rece inchide porii.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Nu are absolut nimic daca esti uscat complet pe par.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Daca te usuci bine la radacina nu are nimic. Daca nu te-ai usca bine la radacina, frigul de afara ti-ar provoca probleme si ai putea ajunge la spital, dar in rest nu e nici o problema!

| doctorandus a răspuns:

In primul rand gripa si raceala sunt infectii cu virusi, nu se fac de la iesit in frig cu capul ud. Numai a sta ore-ntregi in frig conduce la scaderea imunitatii.

| Lizzu a răspuns:

E timpul prea scurt... happy din momentul cand te speli si pana pleci. Mai ales toamna, iarna ..si chiar si primavara,dimineata e foarte frig...
Ai grija de tine,conteaza. Asa cum te pastrezi de pe acum asa te vei avea toata viata.

Spala-te de seara, nu se murdareste pe timpul noptii mai ales ca e scurt.
Chiar daca parul se usuca repede, capul e inca cald si brusc il duci la aer rece.
Ori te trezesti mai devreme, ca sa stai mai mult in casa la caldura pana pleci.
Daca devine obisnuinta asta, in fiecare zi, nu prea e indicat.
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Mai bine te-ai spăla seara!
Da, ţi se deschid porii şi poţi răci, asta-i problema, ascultă de mama ta că ştie mai multe decât tine!
Te pup!

| Epigonul a răspuns:

De ce nu te speli de seara? Astfel eviti toata disputa... Dimineata aerul e rece,e logic sa nu fie prea normal sa iesi afara dupa ce te-ai spalat pe cap,cancer fii sigur ca nu vei face, dar te vei trezi cu vreo durere de cap de care n-o sa mai stii cum sa scapi.Da, am inteles ca n-ai nimic, dar in timp, poti sensibiliza capul...

| Crazyeo a răspuns:

Eu nu cred, dar mai bine pentru a evita orice problemă mai bine sa te speli seara si asa eviti tot! Bafta!

| Blondiii67 a răspuns:

Nu ti se poate intampla nimic! Tuturor barbatilor cu parul scurt li se usca parul repede..si daca ai vreo indoiala te poti usca dupa baie cu uscatorul ca sa nu fie nici o indoiala

| Pisoiashh a răspuns:

Hei,nu patesti nimic...Eu sunt fata si am parul lung si tot la fel faceam baie dimineata inainte sa plec la scoala si plecam si cu parul ud si inca mai traiesc!big grinBine, pe mine nu ma vedea mama...Ca asa exagereaa mamele din tantar fac armasar! Bafta!