| tinka1 a întrebat:

Buna. Am feon care usuca parul si cu aer cald si cu aer rece. Daca imi usuc parul cu aer rece, il voi arde? Mi l-am vopsit blond si l-am distrus complet. Deci e bine sa il usuc cu aer rece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Daca il usuci cu cald, tine feonul la distanta de cap! Si nici cu cel rece prea aproape ca ti se face ciudat parul...

| fuzzer a răspuns:

Nu e problema daca-l usuci cu cel rece, doar ai grija la ce distanta il tii.

| Vi003 a răspuns:

Renunta la uscator macar acum, ca-i cald si lasa-ti parul sa se usuce singur. Dupa ce te-ai spalat cu sampon (iti recomand de bebelusi), clateste-l cu apa si apoi cu ceai de musetel, sterge-l cu prosopul si lasa-l liber. Foloseste balsam de calitate ca sa-si revina. Vezi ca se poarta culoarea naturala!

| tinka1 explică (pentru Vi003):

Daca nu il usuc se face ca niste paie. Farte umflat.