| alexandrudominique a întrebat:

Ce se întâmpla daca mananc doar 4 zile pe saptamana cate un mar pe zi iar cele 3 zile in care nu mananc beau doar ceai verde si iau laxative si pastile de slăbit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
54 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In 3 zile esti la spital cu perfuzii

| RadulescuMarian a răspuns:

Se pregateste familia de inmormantare

| Simpatic a răspuns:

E o mare prostie ce ai intrebat! Ce vrei sa faci se numeste infometare... a lua laxative duce implicit la deshidratare, deshidratarea masinva duce la moarte. Ce iti veni si care este scopul acestei "diete"? Stii cat mi-a luat mie sa slabesc 7 kg? 10 luni de zile! dar asta in mod natural si nimic fortat doar din dieta...a te infometa inseamna a te imbolnavi. Deci cum a spus colegul ca sa-ti raspund la intrebare vei ajunge in spital.

| johnnny123 a răspuns:

Tu ți-ai propus să te sinucizi prin înfometare? Faci asta pentru vreo cauză măreață sau ești doar un copil inconștient și nesupravegheat?

Răspuns utilizator avertizat
| CarcotasulVesel a răspuns:

Abia astept sa te vad stire la tembelizor big grin

| NY2002 a răspuns:

Stii ce poti face? Dimineata bea un ceai sau lapte cu cereale adica mic de jun.Pe la 12-1 mananci pana aproape sa te saturi, mananca mai putine dulciuri si nu manca dupa ora 6, si fa sport

| DrTrxTr115 a răspuns (pentru suntserios):

In cel mai bun caz...

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Trebuie sa mergi neapărat la psihiatru, anorexia e o boală mintală, nu poți să fii normal la cap și să gândești așa.

| alexandrudominique explică (pentru RadulescuMarian):

Eu nu cred ca poti murii din asta adica am avut o luna in care am mancat doar o salata sau un mar pe zi si nu am murit doar ca am ajuns la spital si acolo am stat o saptamana pe glucoza si mi-au zis ca daca mai continui o sa mor dar nu ma pot abține vreau sa am macar 37 de kg

| alexandrudominique explică (pentru supadeceapa):

Eu nu cred ca sufăr de anorexie

| alexandrudominique explică (pentru johnnny123):

Nu vreau sa ma sinucid vreau sa slăbesc ca am 54 de kg la 1.70

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru alexandrudominique):

Normal că nu crezi asta, e primul simptom - negarea.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru alexandrudominique):

Vrei 37 de kg la 1, 70? Cum spuneam, ești bolnavă, mergi la psihiatru, te rog.

| alexandrudominique explică (pentru Simpatic):

Vai de capul meu...in 10 luni? eu am slăbit 16 kg in mai putin de o luna adica 25 de zile

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru alexandrudominique):

Știu fete de 37 de kg la 1, 50 care se consideră prea slabe și se chinuie să se îngrașe 3 kg.

16 kg in mai puțin de o lună înseamnă BOALĂ.
Vai de capul și de zilele tale.

| alexandrudominique explică (pentru supadeceapa):

În primul rand sunt băiat? și în al doilea am fost la psiholog dar după am refuzat sa ma mai duc

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru alexandrudominique):

Și mai grav laughing.

| alexandrudominique explică (pentru supadeceapa):

Voiam sa slăbesc și mai mult dar mi s-a făcut rău și am ajuns la spital și acolo am pus la loc 5 kg dar le-am dat rapid jos după. ..chiar dacă aveam un regim de urmat o minteam pe mama ca mănânc ceea ce fac și acum

| johnnny123 a răspuns (pentru alexandrudominique):

Îți citesc răspunsul de mai sus și mă crucesc.
Deci ai ajuns deja la spital unde te-au ținut o săptămână pe glucoză și ți-au spus că dacă continui așa o să mori, și cu toate astea vrei în continuare să ajungi la 37kg.

La modul cel mai serios îți recomand să pui pauză gândurilor legate de greutate și să începi să te gândești foarte serios la o vizită la psihiatru.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru alexandrudominique):

Psihiatru.winking Nu psiholog.

| alexandrudominique explică (pentru johnnny123):

Nu am cum, daca pun punct la asta pun punct si la cariera mea, sunt gimnast si profu’ mereu imi zice ca sunt gras, nu mai suport

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru alexandrudominique):

Https://www.youtube.com/watch?v=X9tEZhw4GMM&t=4s

Ăsta e viitorul tău, ea are 1, 70 și anul trecut avea 39 de kg, dar acum cred că are 35-37, cum îți dorești tu.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru alexandrudominique):

N-ai cum să fii atât de slab ca gimnast, mă băiatule, TE RUPI rolling on the floor

| johnnny123 a răspuns (pentru alexandrudominique):

Greutatea normală la 1.70 este între 55- 67 kg pentru femei și între 60 - 74 kg pentru bărbați. Adică ești deja cu 6 kg mai slab decât minimul intervalului normal.

În plus, un gimnast trebuie să aibă mușchi. Dacă ai 37 kg la 1.70 înseamnă că ești un schelet ținut la un loc de un strat de piele.

Nu știu ce carieră ai tu în gimnastică, dar cu siguranță asta nu te va ajuta în carieră. Este greu să faci performanță în gimnastică în timp ce stai pe un pat de spital cu perfuzii în mână.

| alexandrudominique explică (pentru supadeceapa):

Atunci de ce profu’ zice ca sunt gras?
Pt ca asa e chiar sunt gras, si nu vreau sa ma dea afara de acolo.
Acum 6 ani adica cand aveam eu 8 ani faceam înot de performanța si m-au dat afara tot din aceasta cauza dar la gimnastica eu chiar nu mai renunț

| alexandrudominique explică (pentru johnnny123):

Am decis sa slăbesc pana la acesta greutate deoarece antrenorul meu mi-a zis si eu cred ca stie ce vorbește din moment ce ma face gras

| alexandrudominique explică (pentru supadeceapa):

O stiu pe tipa asta dar ea nu a fost niciodata grasa, asa e ea nu e bolnava

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru alexandrudominique):

Pentru că e un idiot, cel mai probabil așa ești construit, ai forma oaselor într-un anume fel, la 37 de kg la înălțimea ta ești BOLNAV și te rupi mergând pe stradă, omule. Nu mai crede tot ce auzi, ai și tu un creier, învată să ți-l folosești.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru alexandrudominique):

Este FOARTE bolnavă. E în spital acum, nu a mai dat niciun semn de o lună, toată lumea așteaptă vestea morții ei.