| Sara2 a întrebat:

Am ajuns in pragul disperarii, am inceput de 1 luna sa merg la sala (5 zile pe saptamana) am renuntat complet la paine, sucuri acidulate si fast food, si doar 1 pe saptamana gust ceva dulce, beau multa apa si mananc multe supe, si 2 cani de ceai verde pe zi, si nu am slabit deloc intr-o luna, cum ma sfatuiti sa accelerez metabolismu? oare sa am alta problema de nu slabesc? imi e ciuda ca ma abtin de la mancarurile care le adoram si totusi nu slabesc crying, macar 3 kg daca slabeam luna asta, tot ma motiva ceva sa continui
p. s. mai fac si infloieri cu crema remodelatoare si tipla

8 răspunsuri:
| HappyCandy a răspuns:

Eu am auzit ca unii ( printre cae si eu ) toata ziua nu manainca sunt la dieta si deoarece nu primeam ce mincam de obicei, uneori noaptea cind eram in semisomn sau chiar din somn ma duceam pe la frigider laughing iN ORCE CAZ EU AS MAI ZICA CA DACA TE INFOMETEZI POTI BEA APA FIARTA SI EA SCOAE FOAMEA CU CU MANA laughing

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Eu zic sa iti faci un TSH (o analiza la glanda tiroida ) pentru ca este posibil sa ai probleme cu tiroida. Am spus `este posibil`. Ciudat ca nu ai slabit nici macar un kg(dieta +sala imposibil sa nu obtii nici un rezultat)! te sfatuiesc sa reduci cantitatea de mancare la o masa:adica mesele sa fie foarte dese, dar reduse cantitativ!

| PrecioussGirl a răspuns:

Depinde si cat faci la sala. thinking
eu te sfatuiesc sa procedezi in felul urmator (asa am facut si eu si m-am simtit foarte bine si a dat si rezultate):
renunti la: cipsuri, fast food, sucuri, mezeluri, dulciuri, prajeli.
prima masa pe la ora 10-11 dimineata un iaurt (mie imi place de la activia mic dejun si are si cereale love struck), lapte, ceva usor.
pe la 1 prima gustare: fructe sau iaurt
la ora 3 sa fie masa mai consistenta: o salata, o mancare gatita, orice fel de carne dar nu prajita.
pe la 4-5 a2a gustare: un fructe, iaurt. cam la fel
si la 6-7 ultima masa: la fel ca la ora 3. ceva gatit sau depinde ce ai.
dupa aceea daca iti mai este foame pe timpul serii fructe sau apa.

iar la mese nu mananci foarte mult ca asta e si idee. sa mananci potrivit (nici mult, dar nici foarte putin)
si ca sport te sfatuiesc sa faci kangoo jumps, aerobic, handball, basket. ceva care sa iti placa.
mie imi place foarte mult kangoo jumps-ul. sa te uiti pe youtube sa vezi cum e, daca nu sti. mie fitness'ul nu imi place deloc si nici nu se compara efortul depus la fitness cu cel de la kangoo.happy pentru ca la kangoo jumps intr-o ora transpiri cat in 2-3 ore de fitness. plus ca o gheata de aia are ~ 2 kg.

| Sara2 explică (pentru PrecioussGirl):

Fac cate 2 ore de aerobic diferite programe
nu consum cipsuri, fast food, sucuri, dulciuri, prajeli
doar mezeluri f rar, odata la 3 zile (un anumit tip de carnati mai uscati ii coc pe flacara)

| PrecioussGirl a răspuns (pentru Sara2):

Atunci du-te la medic happy sa vezi daca este vreo problema

| BlackRose95 a răspuns:

Eu intr-o luna am slabit 4kg fara sa ma abtin prea mult de la dulciuri. M-am trezit la 8 si m-am culcat la cel mult 12. Am luat micul-dejun, care consta intr-un iaurt Activia. Daca aveam timp pana sa ma duc la liceu mancam un mar daca nu, nu. Pe la 11 luam pranzul. Mai mancam cam 2 mere (sau orice fruct aveam prin casa) si luam cina la 7. Nu beam sucuri. Paine mananc normal. Si sunt multumita de rezultate:X Adica totusi...4kg intr-o luna fara sa ma abtin prea mult, decat la faza cu orele ca ma apuca foamea inaintelaughing. Ia incearca si tu regimul asta, poate slabesti.:*

| ochiverzi91 a răspuns:

Nu cred ca este indeajuns o luna ca sa slabesti.in 2 luni scapi de grasime iar a treia luna ti se formeaza muschii. Eu am fost la sala 3 luni in care am slabit 15 kg. Dar in prima luna nici eu nu observam nimic. Continua cu sala si o sa vezi si rezultatele.nu poti slabi dintr-o data.

| delissia a răspuns:

Bea ceai canadian! Este foarte bun!