| Laurentiu3673 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă mănânci cate un măr in fiecare zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Merele sunt o sursa bogata de vitamine, scade glicemia sunt recomandate diabeticilor si nu numai lor. Consumul regulat al merelor te scapa de medicamente si i ti întareste sistemul imunitar, nu degeaba se spune: Un măr pe zi te scapă de doctorii.

| Laurentiu3673 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu fiind de la tara mănânc zilnic fructe și legume. Asta mă ajută cu ceva adică nu sunt expus la cancer?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Laurentiu3673):

Cancerul il avem in noi, dar el se reactiveaza in momentul in care celulele se ataca unele pe celelalte, nici medicii nu stiu clar care este cauza de ce unii fac cancer si altii nu, consumul de fructe si legume nu ajută sa nu faci cancer deoarece acesta este genetic daca in familie ai avut rude care au murit de cancer si tu îi moștenesti, asa se va intampla si la tine mai devreme sau mai tîrziu, oricum un stil de viata sanatos fara țigari fară alcool, i ti va prelungii viata. Poti ajunge si la 100 de ani.

| Laurentiu3673 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai eu nu am avut pe nimeni din tot neamul meu bolnavi de cancer. Adică nu voi avea cancer? Am tot palpat testiculul drept și mua apărut o umflatura mica și tare. O fi cancer la doar 16 ani?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Laurentiu3673):

Aoleu tot tu esti nene cu testiculul, acum ai inceput cu merele, ti am zis, mergi la doctor, ai fost? Se pare ca nu, daca tot stai sa te palpezi la ouă ce rezolvi? Esti tu medic? Nu, tu esti doar ipohondru, deci ori mergi la urolog la un control medical ori nu? Nu ne zapacii pe noi cu intrebari fara rost, tu nu ai nimic dar vrei sa te dai bolnav, ocupă ti timpul cu cartea lasa cancerul si alte boli fara leac, daca erai bolnav nu puteai sta in picioare de dureri, asa nu ai nimic esti sanatos tun, ai lipsa de activitate.

| Laurentiu3673 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Va contrazic
Eu chiar am aceste simptome. Nu ați văzut ce e prin spitale unde să mă duc acum sa mor la spital? Un om pe YouTube a zis că are cancer și nu îl doare nimic și acel om a fost la medic.

| Laurentiu3673 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Această umflatura se umfla mai tare daca o PALPEZ

| Frank51 a răspuns:

Exact ca atunci când fumezi o țigară în fiecare zi, devii dependent big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Ține doctorul la distanță.

| LostForForever a răspuns:

Foarte bine faci bravo