| Maria28082019 a întrebat:

Ce se întâmpla dacă mănânci numai fructe o săptămâna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In principiu aproape nimic. Fructele contin fructoza care ingrasa dar o saptamana la 2-3 luni nu cred ca ar fi o problema mare! Sunt o gramada de sfaturi ale unor medici despre dieta. Cauta pe Google sa ia legatura cu un nutritionist! Pe aici nu vei gasi sfaturi bune in domeniul asta. Uita-te si la individul asta: "slabesti". Cum dracu sa slabesti mancand fructoza! Pana si o studenta la medicina iti va spune ca ingrasa. https://bit.ly/3x1Lpby

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Faci vinzare babei din piață si îi cresti afacerealaughing La cit costă kilogramul de cirese merită numa fructe sa bagi, 15 lei kilul.

| aditimus a răspuns:

Slabesti

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se intampla nimic, dimpotriva, poti sa-ti detoxifici corpul de toate toxinele acumulate de la mancarea gatita.
Alte avantaje ar fi:ai putea sa slabesti un pic, sa-ti reglezi functiile hormonale si chair sa te simti mai vioaie.
Este de altfel foarte cunoscuta cura asta cu mere, timp de 1 saptamana, unde mananci doar mere si bei apa plata (fara sucuri sau altele macaruri) si se intampla ce am scris mai sus.

| Zuzu1991 a răspuns:

Diaree
si capeti un nou nume: fruitarian... GOOGLE IT tongue