| Cdcecdce a întrebat:

Ce se intampla daca mananci doar fructe si bei apa timp de 1 saptamana-1 Luna?+ exercitii.
In acest timp are loc detoxifierea?
Si cresterea metabolismului si arderea de grasime?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Slăbești, dar organismul tău va avea deficiente, de fier, proteine, zinc etc. Sa nu faci asta mai mult de 2-3 săptămâni.

| Cdcecdce explică (pentru Bondarel99):

Ap' voi manca si fructe uscate care imi vor asigura aceste necesitati.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Cdcecdce):

Asta nu înseamnă sa mănânci câteva fructe și atât, cantitățile ar trebui sa fie mai mari.

| Cdcecdce explică (pentru Bondarel99):

Da corect. Exemplu : 5 mere, pere... Si 100-200 g nici, arahide, migdale ...ASA ma gandeam eu + 2, 5-3 l de APA zilnic

| Bondarel99 a răspuns (pentru Cdcecdce):

E ok, nu strica și niște legume sau niște salate cu legume și diferite semințe. Fructele și oleaginoasele astea au mai multe calorii decât legumele. Adică practic sa fii raw vegan pentru o perioada. Dar raw veganii mănâncă in cantități foarte, foarte mari fructele și legumele pentru ca altfel s-ar îmbolnăvi din cauza deficientelor, in plus iau și suplimente. Tu dacă o faci doar pentru o perioada poți și in cantități mai mici, nu e nicio tragedie.

| Cdcecdce explică (pentru Bondarel99):

Am sa incerc cu siguranta, dar dupa care tin aceasta mini-dieta( sa zicem ) si revin la alimentatia precedenta? Alimentatia precedenta; exclus sare, zahar si panificatie.
Voi reveni la kg avute?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Cdcecdce):

Trebuie sa nu faci excese, ai voie sa mănânci ce vrei dar doar cât ai nevoie, nu sa te îndopi. In schimb legume, fructe sau alimente cu putine calorii poți mânca și in cantități mai mari dacă vrei ca sa te saturi. Dacă faci mult sport, îți poți permite și excese, vezi pe parcurs cum funcționează organismul tău. Și neaparat sa nu mănânci seara. Apa minim 2 litri pe zi.

| Cdcecdce explică (pentru Bondarel99):

Multumesc pentru sfaturi si sustinere