| LidiaMarinescu a întrebat:

Ce se intampla daca mi-au aparut cosuri pe picior? Dau funda celui care explica cel mai bine.OK?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Elsker a răspuns:

Depinde si ce fel de cosuri sunt. Te dor? Daca sunt doar niste simple cosuri ar putea aparea de la epilat, transpiratie sau o iritatie. Ai putea folosi un gel de dus abraziv, o lotiune astringenta sau ai putea lua de la farmacie un gel special. Farmacista ti-ar putea da mai multe detalii daca ii vei spune problema ta.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Medicul îți poate da un diagnostic diferențial și un tratament specific.
Sănătate!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ar fi bine sa te examineze un dermatolog deoarece pot fii multe cauze.
Cosurile apar mai mult datorita pubertatii.
Te pup!