| Rusupaul1991 a întrebat:

Ce se intampla daca ne oprim circulatia in picior de exemplu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti pică si va creste altul de frasin.

| sabin89 a răspuns:

Cine ce interes ar avea să oprească circulația aceea?

| sh859JD a răspuns:

Nu mai circula sangele, piciorul se va face albastru si piciorul va muri deoarece nu are celule de sange in el si nu poate functiona cum trebuie, este la fel ca la inghet. Daca problema nu se remediază piciorul poate fi amputat

| Rusupaul1991 explică (pentru sh859JD):

Asta daca o oprim complet?

| sh859JD a răspuns (pentru Rusupaul1991):

Da. Daca de exemplu pui un garou ca ai o sangerare, ti se vor subtia vasele de sange casa nu mai curga, dar nu se va ajunge la amputatie, doar in cazele grave, de exemplu daca ai fost impuscat si nu se mai poate face nimic.

| Rusupaul1991 explică (pentru sh859JD):

Cu ce se poate opri circulatia sangelui complet?

| sh859JD a răspuns (pentru Rusupaul1991):

Daca inima nu mai pompeaza sange prin corp, corpul nu se va mai oxigena si eventual vei muri, sau se pot face cheaguri de sange care sa blocheze circulatia.