| Andrei_Andrei_1996_kqiJ a întrebat:

Ce se intampla daca nu esti gravida si ai luat pastila de adoua zi "escapele "?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai parte de toate efectele negative care iti dau corpul horonal peste cap.
Este o actiune regretabila, sa-ti bagi asa ceva in corp, fara ca macar sa fie nevoie, fiindca produce modificari hormonale dezastruaose, in corpul unei fete/femei.

| Donsavas a răspuns:

Nu se intampla nimic doar ca nu e pentru bărbați

| Andrei_Andrei_1996_kqiJ explică (pentru Donsavas):

Pe ce te bazezi spunand asta?

| Andrei_Andrei_1996_kqiJ explică (pentru Donsavas):

Nu e pentru mine laughing stai linistit

| Donsavas a răspuns (pentru Andrei_Andrei_1996_kqiJ):

Păi sunt medicamente pentru femei.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Foarte aiurea formulată întrebarea. In primul rand, pastila de a doua zi nu o iei când ești gravida, o iei doar într-o situație de urgență, in maxim 72 de ore de la un contact sexual neprotejat, pentru a întrerupe formarea unei sarcini. Nu se ia aiurea, e o bombă hormonală cu multe efecte adverse.