| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca nu ne spalam in zonele intime?
Am 10 ani si vreau sa stiu ce se intampla daca nu ma spal in zona intima.
Stupida intrebarea. I know.straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pai in primul rand o sa puti de o sa fuga toata lumea de tine. In al doilea rand o sa faci infectii care te vor obliga sa te duci la ginecolog si apoi sa te speli si sa te tratezi. Sau, daca n-o faci, la un moment dat s-ar putea sa atragi mustele (de la miros) si, evident, sa apara viermii.

| Malvina24 a răspuns:

Pai daca nu respecti igiena pot aparea multe inefctii, microbi cu gramada si vor aparea o serie de boli care nu te vor bucura! Trebuie sa respectam igiena pe toata suprafata corpului nu numai in zonele intime insa aici putin mai mult! Igiena este stiinta care se ocupa cu promovarea si mentinerea sanatatii individului si comunitatii.Citeste mai multe de aici:

http://www.seximus.ro/articole/igiena_personala_generalitati.php

http://www.apropo.ro/sexpertul/igiena-intima-si-igiena-sexuala-2450017

Daca mai ai nelamuriri sa intrebi.Pwp

| Petronela a răspuns:

Te poti imbolnavi daca nu te speli

| Atotstiutorul a răspuns:

Daca e stupida intrebarea de ce o mai afisezi aici pe site? nu stii pentru ce a fost creat site-ul asta? chiar daca ai 10 ani tot trebuie sa fii atentionat pentru ca daca nu ti se v-a atrage atentia de la varsta asta frageda vei ajunge un prost.
cat despre faptul ca nu te speli in zona intima. mai baiete tu esti sanatos la cap?

| DarkMusic a răspuns:

Probabil faci o infectie sau ceva.doamne spala te in zonele intime >o> doar nu vrei sa te simti super nasol si sa mirosi. __.

| Daria_6285 a răspuns:

Ori ti-a spus si tie mama ta ca apar gargaritethinking, sau altfel de gandaceihee hee...
In principui nu se intampla nimictongue... dar in cazul in care continui sa nu te speli zile, sau saptamani la randstraight face, atunci e o problema si pot aparea iritatii, mancarimithinking si alte lucruri de genul astatongue
Sfatul meu e sa te speliwinking, chiar daca apa e udatonguewinking

Sper ca ti-am fost de ajutor:-d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu este deloc igienic sa nu te speli in zonele intime! Chiar daca suntem baieti sau fete tot e absolut necesar sa ne spalam! Nu te sfatuiesc sa nu te speli! Cel mai igienic e sa faci baie in fiecare zi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pute.

| oanna_7222 a răspuns:

Pai normal ca o sa se intample ceva. te poti imbolnavi.este necesar sa te speli cel putin zilnic.este o zona foarte sensibila.deci nu risca.si in plus lasa si un miros. aparte laughing :*

| BamBum_3904 a răspuns:

Putrezeste.