| dragonbos a întrebat:

Ce se intampla la 40 de grade in organism.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este într-o infecție generalizată, etc.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

E grav, se pot intampla multe

| A98 a răspuns:

Se produce moartea celulara la om si mamifere, la pasari temperatura corpului e de 40-42 grade celsius!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Febra din cauza unei infectii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Temperatura corpului uman se află în mod normal undeva în jurul valorii de 37 grade celsius.
1 grad sau mai multe peste limitele normale, adică temperaturile începând cu 38 grade celsius, trebuie să ne dea de înţeles că ceva este în neregula cu noi.
Atunci când termometrul arată peste 39 grade celsius, febra devine nocivă, semnalând de obicei o infecţie potenţial periculoasă.
Dacă temperatura este mai mare de 40 grade celsius, este nevoie de interventia urgenta a unui specialist.
Te pup!

| AndreiuuMrrr a răspuns:

Nu o sa iti fie bine deloc, te asigur