| Bloo2 a întrebat:

Ce se poate face pentru a trece febra musculara mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| emy a răspuns:

Eu continuu sa fac exercitii, insa iau si aspirina(tamponata) sau paracetamol.Totusi,aspirina e mai buna.Insa nu stiu cum reactionezi tu la medicamente(caci nu toata lumea reactioneaza la fel la un anumit medicament), asa ca te sfatuiesc sa continui cu exercitiile.

11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Aspirina cu vitamina C.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Daca ai facut febra musculara deja... Incearca cu exercitii. Data viitoare dupa ce faci exercitii fizice si simti ca urmeaza sa faci febra musculara ia o aspirina si mananca o lingura de zahar sau o ciocolata. Si nu o sa mai faci.

| mioara a răspuns:

Fa un dus si mananca o ciocolata.

| emy a răspuns:

Iti multumesc, bloo2, ca ai selectat castigator raspunsul meu, si ma bucur ca ti-am putut fi de folos. Daca va mai fi nevoie, te voi ajuta cu cea mai mare placere.Iti doresc multa sanatate si toate cele bune! Pa!

| Bloo2 explică:

Nu am probleme cu medicamentele.winking.mersi pentru raspunsuri

| Viuvi a răspuns:

Cui pe cui se scoate! Fa exercitii si o sa-ti treaca mai repede decat crezi chiar daca nu ti se pare!

| scootsie a răspuns:

Incearca cu ciocolata sau cate o lingurita de zahar si...masaj usor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciocolata, glucide, fructe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O baie cu sare iodata happy
xoxo
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atiam ca acid lactic mai vedeti pe net.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miscare si trecie