| jolie_3446 a întrebat:

Cum scapi mai repede de febra musculara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Masaj si relaxare in noaptea 1. A doua zi, din nou miscare. Febra musculara se face daca sari peste incalzire sau efectuezi gresit miscarile. Chiar daca trebuie sa alergi prin parc dupa catel, fa putina incalzire inainte si o sa eviti problema.

7 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

IEI O ASPIRINA BAYER

| mioara a răspuns:

Mananci ciocolata si faci un dus

| cely a răspuns:

MASAJ, RELAXARE, MISCARI USOARE

| LittleZyzy a răspuns:

Cu o aspirina si cateva lingurite de miere.

| littleony a răspuns:

Ttot prin miscare ...mult succes

| Anonimus a răspuns:

Prin miscare....shi prin relaxare

| stefanradu a răspuns:

Salut Jolie,

Am scris un articol interesant despre febra musculara, ce este, de ce apare, si cum poti sa scapi de ea.
Il gasesti aici:
http://hunkbody.ro/febra-musculara-ce-este-si-cum-scapi-de-ea/