| 1234567_7921 a întrebat:

Ce semnifica Sarpele ala incolacit pe un pahar(cu picior), emblema farmaciilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul porneste de la povestioara din Biblie cu Moise. Oamenii rai erau pedepsiti de Dumnezeu sa fie muscati de serpi, iar salvarea se afla la Moise care prin indrumare de la Dumnezeu a pus un sarpe pe o prajina iar toti cei muscati care il priveau si aveau credinta se vindecau.
De aici legatura cu farmacia. Deci priviti sarpele de fiecare data cand va luati medicamente si daca aveti credinta va veti vindeca. smug

7 răspunsuri:
| iulikka a răspuns:

Totul porneste de la povestioara din Biblie cu Moise. Oamenii rai erau pedepsiti de Dumnezeu sa fie muscati de serpi, iar salvarea se afla la Moise care prin indrumare de la Dumnezeu a pus un sarpe pe o prajina iar toti cei muscati care il priveau si aveau credinta se vindecau.
De aici legatura cu farmacia. Deci priviti sarpele de fiecare data cand va luati medicamente si daca aveti credinta va veti vindeca. smug

| spxinsane a răspuns:

Bună,

Uite aici ceva ce te ajută:
http://magercu.wordpress.com/......nationala/

O zi plăcută

| Joannaa a răspuns:

Buna te poti documenta de aici http://fara-secrete.blogspot.com/......rpele.html sper ca te-am ajutat:)

| Ezyo a răspuns:

E o vorba precum muscatura de sarpe se vindeca cu veninul de sarpe.big grin

| NutellaIsMyDrug a răspuns:

Buna!
Emblema sanatatii mondiale.
Pa Pa!

| bucurteodora a răspuns:

Da este semnul farmaciei
funda?

| monello a răspuns:

Da, emlema farmaciilor, dar si a spitalelorbig grin