| automobile a întrebat:

Ce simbolizeaza emblema farmaciilor acel sarpe in jurul acelui pahar?

Răspuns Câştigător
| Yellow2013 a răspuns:

Este o legenda in Legendele Olimpului cu un fel de doctor pe care o data un sarpe a vrut sa il muste urcandu-se pe bastonul lui si acel om l-a omorat, si inca un sarpe a venit cu ceva iarba in gura si i-a dat-o sarpelui acela care era mort si a inviat, iar acel doctor a cautat aceea iarba si a gasit-o si a folosit-o sa ii invie pe oamenu=i si zeii s-au suparat pe el! Si batul ala ii paharul despre care vorbesti tu da ilustrat altfel!

1 răspuns:
| Janetthe a răspuns:

Rezultatul predarii zeului Esculap