| LanguageMaster a întrebat:

Ce specialitate chirurgicală se ocupă de limbă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Chirurgia oro-maxilo-faciala

| sierra1 a răspuns:

ORL

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Limba nu se prea operează. Trebuie să îți facă anestezie generală, că dacă nu, o miști și ți- taie.

| Donsavas a răspuns:

Chirurgul otorinolaringolog(Orl-ist)

| gogu220 a răspuns:

Să înţelegem că ţi-a cam crescut? Şi te deranjează.

Răspuns utilizator avertizat
| ANAHsneaman a răspuns:

Bună!
Din câte știam eu Otorinolaringologia (ORL) este specialitatea medico-chirurgicala care se ocupa cu studiul anatomiei, fiziologiei si patologiei urechii, a nasului si a faringelui, inclusiv a limbii. Acum sper sa nu ma înșel sau mai rău să confund!
Totuși, dacă apare vreo eroare, va rog atenționați-ma!
Numai bine, multa sănătate!