| Cibotaru_Florin_Adrian_1979 a întrebat:

am o intrebare urgenta, legata de traducerea unei meserii, si anume "lacatus mecanic ". Nu am reusit sa gasesc termenu de specialitate asociat cu aceasta, tot ce gasesc este " locksmith " care inseamna lacatus=persoana care se ocupa de lacate, etc. Poate cineva sa ma ajute cu traducerea? Doresc sa fac un CV in limba engleza, si nu vreau sa o dau in bara.Va multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MrAnonym a răspuns:

Lacatus mecanic inseamna persoana care se pricepe in masini.Adic lucreaza la un service.

| Cibotaru_Florin_Adrian_1979 explică (pentru MrAnonym):

Consider ca stiu eu mai bine ce inseamna lacatus mecanic, avand in vedere ca am terminat profesionala pe specialitatea lacatus mecanic, nu are nici o legatura. multumesc oricum

| MrAnonym a răspuns (pentru Cibotaru_Florin_Adrian_1979):

Spune-mi te rog si mie.Chiar as vrea sa aflu.Asa stiam eu, dar vreau sa aud definitia a lui adevarata.