| LianaPetrache a întrebat:

Ce sport (accesibil unei femei mai non-sportive asa big grin ) arde cele mai multe calorii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Nu neaparat este nevoie de un sport, important este sa fiti in continua miscare, va ajuta mult si mersul pe jos dar in distante mai mari, duce la arderea caloriilor.

| psiholoaga a răspuns:

Mai non sportiva sunt si eu. Mie imi place mult inotul, ti-l recomand daca iti place apa. Mersul cu bicicleta, tenisul de camp. Daca vrei sa mergi la sala, poti incerca tai chi sau qi gong. Un fel de arte martiale +meditatie+echilibru fizic si emotional.

regis
| regis a răspuns:

Saritul peste foc. Poate tu nu arzi multe, dar focul...

| anonim a răspuns:

Inotul, sexul.,

| don_alex a răspuns:

Este doar o sugestie. Ultima masa in fiecare zi sa fie numai din mere - cate puteti (cel putin 2-3, daca puteti mai multe este super)si cu cel putin o ora inainte de culcare. Daca intr-o luna nu aveti rezultate sunt dispus sa va achit contravaloarea merelor. Succes.

| Wtf9000 a răspuns:

Alergatul este cel mai bun pentru arderea grasimilor. Cu cat mai mult, cu atat mai bine.

| sti a răspuns:

Sexul P)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dansatul, arde cele mai multe cal, inotul si...mersul pe jos, o ora pe zi/4 zile pe aptamana, face minuni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sex, mult sex. Si bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voleiul cred ca l ai putea practica cu putine instructiuni, fiindca mai putin complicat ca celalalte, parerea mea