| edytZzza a întrebat:

Cate calorii arde corpul uman toata ziua fara sport fara nimic.

6 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Aproximativ 1000 kcalori.

| akaleesh20 a răspuns:

Arde atat cat te misti. Un corp sanatos arde 1800-2000 kcal stand doar in pat. dar nu face ca grasimile sa nu se mai depuna. adica daca nu faci miscare nu ajuta cu nimic. organismul catablizeaza mancarea transformand-o in energie dar nu te poate slabi. doar arde ceea ce mananci si te ajuta sa traiesti, dar iti depune ce e in exceshappy funda?

| iSaidNo a răspuns:

Aproximativ 1000 kcalori.

| Dannycsa a răspuns:

Un organism ca sa fie bine trebuie sa manance intre 2000 si 2500 de kcalori pe zi..nu stiu cat se ard pe zis pentru ca difera de la persoana la persoana dar daca vrei sa slabesti te anunt ca : Organismul incepe sa isi ia ce are nevoie din grasimi abia dupa 30 de minute de sport intens..si transpiratie, pentru ca dupa ce a terminat toata energia din manacarea pe care ai manacat-o incepe sa ia din grasime ca sa supravietuiasca " big grin Sper ca te-am ajutat cumva big grin