| 1Q a întrebat:

Ce stiti despre clinica stomatologica DentoCare din Bucureresti? As vrea sa imi pun aparat dentar la ei fiindca au oferta ieftina dar as vrea sa stiu daca sunt buni, cei care ati fost sau ati auzit puteti sa imi spuneti daca sunt seriosi daca sunt ok?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Intra la ei pe webiste si cauta la review, care au facut ceva la aia, unia au lasat ceva comenturi.Am vazut la tv un medic bun,cel putin asa se lauda el,am intrat si eu la ei sa vad ce preturi au si mi-au cazut plombele laughing ma lasa-i pagubas.Dar undei pret mare e si lucrare buna,zic eu,sau asa ar trebuie sa fie.

Implantodent parca se numea.O alta clinica Velvetdental,sau Dental Hospital Romania.
Cam astea ar fi asa clinici bune,cel putin din cate am citit.Dar aparat dentar poate pune orice dentist,ce am aratat eu astia sunt specialisti,sau asa ar trebuie sa fie.

Oamenii in general nu stiu,sau nu fac deosebirea dintre un denstist si un specialist,pentru ei toti sunt dentisti.
nu e deloc asa,dentistu este ala care pune plombe,curata dintii,scoate un dinte,cam asta face in general un dentist.
Specialistii is aia care fac operatii bucale,adica tot ce tine de gura,gingie, implanturi si mai stiu eu boli etc.
Astazi implanturi si aparate dentare si ce se mai face fac si dentistii, ca sa faca si ei ceva bani, trebuie sa se adapteze, asa ca baga si ei din gama asta, dar nu sunt la fel de pregatiti ca meserie ca si specialistii.

Seriosi sunt cei care dau garantie.Cand te duci la un denstist cerei garatie,intreaba garantezi lucrarea ce o faci? Vezi ce spune,intreaba chestii ca doara dai bani,nu e moca laughing deci cu banii tai intrebi orice,este in interesul tau sa intrebi orice. Daca ala nu sta la discutie cu tine treci mai departe,ala nu-i profesionist.
Eu clinicile alea am studiat,am si vorbit cu ei,dar nu-i cunosc cat de buni sunt,dar fac orice,sau aproape,nu fac ce eu am nevoie laughing cauza pentru care nici nu am mai apelat la ei.

Ce ar mai trebuie sa stii? Dintii si lucrarile la dinti sunt ca si msinile,ca si bijuteriile laughing
Spune cineva frate mi-am luat masina.Ok bine bine dar ce masina ai luat? Masina ce mai conteaza laughing pai aia e ca conteaza.Una este sa iei o dacia,alta un mercedes nu?
Asa si la dinti, materialu folosit nu este acelasi, lucrarea sau metoda, sau meseriasul nu este aceiasi, ca urmare si pretul este diferit.
Multi zic vai am facut in RO ieftin ca braga, mi-am rezovat dintii cu 2 lei laughing dar ei habar nu au ca au materiale in gura si lucrare tot de 2 lei, adica au dacia, dar ei se lauda ca si cum ar avea BMW laughing

| raducu4all a răspuns:

In general trebuie sa fii atent la oferte. Depinde ce servicii includ si cred ca important este si medicul care realizeaza lucrarea. O alta alternativa pe care o pot recomanda este Clinica Andra Smile unde raportul calitate-pret-comportament este foarte bun https://www.andrasmile.ro/aparate-dentare. Multa sanatate!