| Sergiu2k12 a întrebat:

Ce sunt hemoroizii si ce se intampla daca nu ii tratezi? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Hemoroizii sunt varice pe venele hemoroidale. Daca nu ii tratezi se pot complica. Cel mai frecvent se rup, sangereaza si dor. Poti face si tromboza hemoroidala. Si multe alte complicatii. Trateaza-te. Exista si metode fara operatie.

1 răspuns:
| SergiuBoss11 a răspuns:

O durere mare in anus... Daca nu ii tratezi la timp nu vei mai putea sta jos pe scaun si te vei chinui saptamani intregistraight face. Sfatul meu e sa mergi la un doctor.