| middle654 a întrebat:

Ce sunt mai. Exact chisturile de pe uter si ce pot produce ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt urmarea unor dezechilibre hormonale la varste tinere. Exista tratamente care le vindeca. Netratate risca sa se rupa sau sa se infecteze si sa impuna operatie sau sa ai probleme de fertilitate in viitor

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista chisturi pe uter, scrie diagnosticul corect.

Răspuns utilizator avertizat
| Brigaela a răspuns (pentru middle654):

Sunt urmarea unor dezechilibre hormonale la varste tinere. Exista tratamente care le vindeca. Netratate risca sa se rupa sau sa se infecteze si sa impuna operatie sau sa ai probleme de fertilitate in viitor

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ional_1103

http://www.sfatulmedicului.ro/......istic_1046

Toate cele bune.

| ElenaSA a răspuns:

Poate pe ovar.Dar stai linistita, poti scapa de ele; exista si tratamente naturiste.