| anonim_4396 a întrebat:

Ce tratament e cel mai bun in percentiloza? Ar trebuii sa ma operez sau sa incerc mai bine numai cu medicamente? E grava boala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate nu reusesc sa inteleg ce scrie la diagnostic. imi pare rau, am crezut ca am sa te pot ajuta, dar din pacate nu inteleg cuvantul si ce inteleg eu nu este un nume de boala. Doar medicul care ti-a scris reteta te poate lamuri, mai ales ca e ciudata: preparatele 2 si 3 au cam acelasi efect si nu se dau de obicei impreuna.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista o boala numita percentiloza, mai citeste cu atentie diagnosticul si revino cu varianta corecta.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt absolut sigura ca boala asta nu exista. Trimite-mi un scan dupa reteta la brigaela@yahoo.com, poate reusesc sa ma lamuresc.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Esti sigura?

pacat ca nu pot sa postez un scan dupa reteta.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Am trimis scanul.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Ok.
1) Eu vorbeam de cuvantul in romana nu in engleza.
2) Daca nu exista pe google atunci nu exista? Imi place logica ta. Vrei sa iti mai dau cateva exemple de cuvinte care nu se gasesc la un search pe google?
3) Crezi ca daca gaseam raspuns pe google, mai intrebam? Multam pentru cautare.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Ok. Am inteles. Inchid intrebarea. M-am lamurit.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Cimetidina si cu ranitidina au un cam acelasi efect dar prin alt mecanism (din cate imi amintesc eu). Se dadeau impreuna in ulcer activ (800mg/300mg daca mai tin minte).

| dicarmencitta1957 a răspuns:

S numeste percentile si nu cred ca vrei sa stii ce inseamna in limba engleza.Percentile, este cuvantul gasit pe google.Incearca-l si tu sa vezi ce inseamna.

| leonet09 a răspuns:

Habar nam...