| Cristian2003 a întrebat:

Rog seriozitate,sufar de varicocel so o sa ma operez in cateva zile,de multe ori am dat la*a,dar nu iesesea nimic, am si niste probleme de crestere(fac tratament) si ma intrebam daca boala asta imi afecteaza pdoducerea spermei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Poate ca operatia asta va rezolva si problema pentru care faci tratament; cine poate sti?
Operatia trebuie sa o faci, indiferent de riscuri. Riscuri sunt la tot pasul: si cand traversam strada, si cand mancam sau bem, si in orice activitate sau chiar in lipsa acesteia.
Asadar, nu te mai gandi la riscuri; e bine ca le stii. Dar gandul tau trebuie sa fie operatia, pentru ca aceasta este mai importanta decat ceea ce poate fi -sau nu- dupa aceea.
Sfatul meu este ca sa ai incredere in medici. Si cu cat mai mult in Dumnezeu.
Curaj si multa sanatate iti doresc!