| Maryjay a întrebat:

am o problema pot sa spun grava pentru mine sad sunt f.slaba, si nu stiu ce sa fac sa ma ingras putin, incerc sa mananc mai mult, sa am mese regulate, dar degeaba, stie cine ceva medicamente, tratament? ajutati-ma va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Fa un control medical la tiroida si elimina stresul, mananca des si natural fara fast-food si cola.Nu fuma.

| Paty17 a răspuns:

Și eu eram foarte slabă când eram mică, dar mi.am revenit acum. Nu face prostiaa să iei pastile. o să regreți mai târziu straight face Cunosc persoane care au făcut tratament pentru a se îngrășa șii. Pam pam, acum sunt obezi. Stai liniștită, așa e organismul tău, eu nu cred că e nimic înneregulăwinking

| Mihriban a răspuns:

Si eu sunt foarte slaba..toata lumea imi zice acelasi lucru, dar pur si simplu am ajuns la concluzia ca asta mi-e organismul. M-au dus parintii pe la diferiti medici, si nimic..Toti imi ziceau ca o sa ma ingras la timpul potrivit, m-au "indopat" cu fel si fel de vitamine, si la fel DEGEABA! Asa ca eu zic sa astepti si tu la fel ca mine..altceva nu cred ca e facut..in niciun caz sa nu faci tratamente pentru asa ceva, iti poate dauna, cel putin eu asa am fost informata. happy

| Raluuk a răspuns:

Sincer nu stiu nici un medicament, dar nu-ti recomand sa iti iei un tratament medicamentos, doar pentu a te ingrasa pentru ca nu au nici un efect si in plus iti afecteaza sanatatea... Iti zic metoda prin care am reusit sa mai pun ceva pe mine pentru ca si eu eram in aceeasi situatie sad Si nu sunt singura la care a mers aceasta metoda... Incearca sa mananci noaptea, dupa ora 23 : 00, sau chiar in toiul noptii.